Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Dr. Turan Ergün, 2024 Yılı İlk Altı Ayını kapsayan Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi.

Vali Dr. Turan Ergün,

Vali Dr. Turan Ergün, Valilik Makam Toplantı Salonu’nda İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu ve basın mensuplarının katılımıyla “Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirdi.

Vali Ergün, toplantıda polis ve jandarma bölgesinde 2024 yılı ilk altı ayında gerçekleşen olaylara ve operasyonlara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Vali Dr. Turan Ergün, altı aylık dönemde kent genelinde 5.309 olayın meydana geldiğini ve bu olayların 5.118’nin aydınlatıldığını, aydınlatma oranının yüzde 89,8 olduğunu belirtti.

İlde yapılan denetimlerde 2 milyon 14 bin 674 kişi ve 170 bin 457 aracın sorgulandığını aktaran Vali Ergün, bu denetimler sonucunda hakkında kesilenmiş hapis cezası bulunan 1.260 hükümlünün yakalandığını aktardı.

İl genelinde 405 narkotik operasyonunun gerçekleştirildiğini, gözaltına alınan 673 şüpheliden 86’sının tutuklandığını kaydeden Vali Ergün, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 458 olayda 37 şüphelinin yakalandığını ve 13 şahsın tutuklandığını ifade etti.