Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UŞAK BÖLGESİ 12. GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Uşak Valisi Sayın Dr.

Uşak Valisi Sayın Dr. Turan Ergün, Uşak Milletvekilleri Opr. Dr. Ali Karaoba ve Av. Fahrettin Tuğrul, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Taş, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bülent Güngör, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hakan Topaç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Çalıkuş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Atalay Savaş, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Özden ve bölgemiz sanayicilerinin katılımıyla 29 Haziran 2024 tarihinde Uşak Bölgesi 12. Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, yeşil dönüşüm ve çevresel konulara ilişkin değerli görüş ve önerileriyle yol gösteren Uşak Valisi Dr. Turan Ergün başta olmak üzere, tüm konuklara ve sanayicilere teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca, başarı dileklerini ve tebrik mesajını ileten Uşak Milletvekili Opr. Dr. İsmail Güneş’e de minnettarız.

Toplantıda, bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Güngör, 2023 yılı faaliyet raporu ve 2024 yılı çalışma programını sundu. Güngör, göreve geldikleri 2023 yılı Mart ayından 2024 yılı Haziran ayına kadar 67.1 milyon TL yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti. Arıtma tesisinin verimli çalıştırılması ve atık yönetimine odaklandıklarını, bölgedeki düzensiz atık sahasını kapattıklarını, elektrik birimine otomatik sayaç okuma sistemini kurduklarını, Dünya Bankası kredisi ile finanse edilecek olan GES Projesini devam ettirdiklerini ve Uşak Belediyesi ile işbirliği yaparak, bölgenin su sorununa kalıcı çözüm sağlayacak İleri Arıtma Sistemi Projesini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredisi ile hayata geçireceklerini açıkladı. Ayrıca, kapatılan atık sahasında heyelan riskine karşı güçlendirme projesi hazırladıklarını belirtti.

2023 Yılı Faaliyet Raporu, 2024 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi oy birliğiyle kabul edildi. Genel Kurulumuzun bölgemize, sanayicilerimize ve Uşak ilimize hayırlı olmasını dileriz.