Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖZKAN YALIM, UŞAK BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖREVE BAŞLADI

Uşak’ta 31 Mart Mahalli

Uşak’ta 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak seçilen Özkan Yalım, mazbatasını alarak Uşak Belediye Başkanı olarak göreve başladı. Mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Olcay Yeşilkaya’dan alan Yalım, düzenlenen devir teslim töreni sonrası görevine başladı.

Devir teslim törenine, Uşak Belediyesi önünde kendisini destekleyen kalabalık bir vatandaş topluluğu eşlik etti. Önceki dönem belediye başkanı Mehmet Çakın’dan başkanlık görevini devralan Yalım, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Uşak’ın tarihi bir an yaşadığını belirterek, kentin 35 yıl CHP belediyeciliğinden uzak kaldığını ifade etti. Yalım, vatandaşların teveccühüne teşekkür ederken, birlikte başaracaklarını vurguladı ve halk için, Uşak için, millet için çalışacaklarını söyledi.

İlk görev olarak bozuk olan yolların yapımına başlayacaklarını belirten Yalım, bu çalışmaların 15-20 gün içerisinde tamamlanacağını dile getirdi. Daha sonra ise projelerine odaklanacaklarını ve Mayıs ayı içerisinde Dikilitaş’taki Salı Pazarı ve Halk Konutları’ndaki pazar yerini düzenleyeceklerini, Mende Pazar Yeri’nin üzerini kapatacaklarını ifade etti. Vatandaşların sıcaktan ve soğuktan korunması için gereken desteği sağlayacaklarını belirten Yalım, halka layık olmaya çalışacaklarını söyledi. Devir teslim töreninde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Ali Karaoba ve İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan da yeni başkanı tebrik ederek, desteklerini dile getirdiler. Özkan Yalım’ın göreve başlamasıyla birlikte Uşak Belediyesi, yeni dönemde hızlı ve etkin bir şekilde hizmet vermeye hazırlanıyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA