Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ALİ KARAOBA, TBMM GENEL KURULU’NDA YANGIN FELAKETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

CHP Uşak Milletvekili Ali

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Diyarbakır ve Mardin’deki yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Karaoba, Uşak’ta da yaşanan orman yangınlarına değinerek, yetkililerin ihmallerini eleştirdi.

Karaoba, konuşmasında, “Geçtiğimiz hafta ne yazık ki Uşak’ta da ciğerlerimiz, ormanlarımız, tarlalarımız göz göre göre yandı. Köylerimizdeki yetersiz önlemler, yangına müdahaledeki gecikmeler, kamu kurumlarımızın hantal kalması ve sorumluluk almakta gecikmesinden dolayı Akbulak, Köprübaşı, Kıran, Yenişehir, Kışla ve Gümüşkol köylerimizde tarım arazileri ve ormanlar büyük bir hasar gördü,” diyerek, bölgedeki yangınların neden olduğu zararı vurguladı.

Tarım ve Orman Bakanı’nın yangın söndürme uçaklarıyla ilgili tutumunu da eleştiren Karaoba, “Ne acıdır ki Tarım ve Orman Bakanının çalışır durumdaki yangın söndürme uçaklarına ‘Hurda, işimize yaramaz.’ dediği bir dönemde yangınlar hâlen can alıyor, ormanları yok ediyor. Cumhurbaşkanının uçaklarından bir iki tanesini satsalar 50 tane yangın söndürme uçağı alınabilecekken bu topluma varlık içinde yokluk yaşatılıyor,” ifadelerini kullandı.

Son olarak, yangınlarla mücadelede su tankerlerinin yetersizliğine dikkat çeken Karaoba, “Uşak’ta su tankerleri olmayan köylerimize su tanker alınması, var olanların sayısının artırılmasını talep ediyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum,” diyerek sözlerini tamamladı. Karaoba’nın konuşması, CHP sıralarından alkışlarla karşılandı.