Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ali Karaoba, CHP Uşak Milletvekili, İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki Kadrolaşmayı Eleştirdi

  CHP Uşak Milletvekili

 

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, TBMM Genel Kurulu’nda Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki kadrolaşma sorunlarıyla ilgili olarak gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Karaoba, aynı zamanda bu konuyla ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulması önergesini de Meclis’e sundu.

Ali Karaoba, İl Sağlık Müdürlüklerinin öncelikli görevlerinin sağlık hizmetlerini düzenlemek, hastaların haklarını korumak ve sağlık çalışanlarının çalışma şartlarını iyileştirmek olduğunu vurguladı. Bu görevlerin ancak alanında uzman ve liyakatli bir kadro ile sağlanabileceğini belirtti. Ancak Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu tanımlamalardan uzak olduğunu dile getirdi. Karaoba, “1-2 değil, 8 karı koca, 2 farklı aileden kardeşler, anne, kız, amca, yeğen ve daha bilmediğimiz birçok geçici görevlendirmeyle liyakatsiz elemanlar çalıştırılıyor,” dedi.

Uşak’taki sağlık sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ve Uşaklıların sağlık hizmetlerine rahatça erişmesini istediklerini ifade eden Karaoba, “Hasta ve sağlık emekçilerimiz için gece gündüz çalışıyoruz,” şeklinde konuştu. Atamaların ve geçici görevlerin sendikaların rengine göre değil, liyakate göre yapılması gerektiğini savundu. Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’nün adeta bir aile şirketine dönüştüğünü ileri sürdü ve yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu’na seslenerek, “Bir an önce bu durumu düzeltin,” çağrısında bulundu.

Karaoba, “Hep söylüyoruz, Uşak hakkını alacak, Uşak çalışanları hakkını alacak. Teşekkür ediyorum,” diyerek konuşmasını tamamladı.